Dornova metoda pro psy

Dornova metoda pro psy

Co je to Dornova metoda pro psy?

Jedná se o jemnou manuální techniku, jejímž záměrem je obnova, zlepšení nebo zachování správné funkce pohybového aparátu. Tato technika je celostní (ošetřuje se proto celé tělo bez zaměření se pouze na problémová místa) a nediagnostická.

Jak Dornova metoda u psů probíhá?

Cílené hmaty regulují chybná postavení kostí v kloubních spojeních v celém těle a uvolňují pojivové tkáně. Terapeut manipuluje s opěrným aparátem pejska v jeho přirozeném pohybu. Díky pohybu se zapojí do činnosti svaly a všechny složky pojivových tkání: kosti, kloubní pouzdra, vazy, šlachy a fascie. Hlavní roli v této terapii hrají kloubní spojení, pojivové tkáně a procesy, které se odehrávají nejen ve tkáních, ale i v psychice psa.

Benefity Dornovy metody pro psí tělo

Dochází ke zlepšení funkce celého těla, což se projeví ve svalech, pojivových tkáních, podkoží a kůži, ale i ve funkci všech orgánů. Dochází i k obnově na buněčné úrovni, protože jsou buňky zásobeny kyslíkem a živinami. To následně zlepšuje funkci látkové výměny a zrychluje regeneraci tkání i nervových drah, a díky tomu se v organismu nastolí homeostáza (rovnováha).

Proč by měl pejsek na terapii Dornovy metody chodit preventivně?

Ne všechno je viditelné na první pohled. Při preventivním ošetření se mohou odhalit problémy už v jejich počátku, kdy se ještě neprojevují bolestivostí nebo změnou pohybu. Včasným odstraněním funkčních změn se dá účinně předcházet rozvoji nemocí opěrného aparátu, což pejsek ocení nejen ve stáří. Při odhalení vážnějších problémů budete moci včas vyhledat odbornou pomoc veterináře.

Terapie Dornovou metodou není náhradou veterinární péče ani náhradou vyšetření u veterinárního lékaře. Pokud nepřicházíte na preventivní ošetření a vaše zvíře má nějaké zdravotní obtíže, měl by jej vždy vidět nejdříve veterinární lékař!