Něco o mně

O mně


Semináře, kurzy a vzdělávání

Vždycky jsem toužila dělat něco, co bude mít smysl. Vybrala jsem si cestu pomoci zvířatům.


Tak nějak se stalo, že se mi v životě (čtěte v domě) objevilo 11 psů... V roce 2018 jsem založila chovatelskou stanici With Lovely Smile a mé chovatelské ambice byly vysoké. Po letech jsem se ale z mnoha důvodů rozhodla chov omezit. Zároveň jsme se od roku 2016 věnovali, a stále věnujeme, tažnému sportu. Péče o pohybový aparát psů je při těchto sportech (tahání koloběžky, káry, saní nebo i jen chodce či řetězů/pneumatik) klíčová. 

Terapii Dornovy metody jsem pro psy plánovala vždy na začátku a na konci sezóny, ale bylo těžké pro tolik psů sehnat termíny, dopravit se a v neposlední řadě to bylo za tolik psů i finančně náročné. Ale obzvláště termíny byly plné na měsíce dopředu. 

V tu dobu se mi zrodil v hlavě nápad začít se vzdělávat a Dornovu metodu se naučit. Než jsem se ale dostala na kurz, přišel Covid a všechno se zastavilo. Covidové roky jsem věnovala sebevzdělávání v mnoha oblastech života, zdravotní problémy mě donutily naučit se vážit si více svého fyzického i psychického zdraví, ale i přemýšlet o využití času. Ke konci roku 2022 mě moje touha dělat něco smysluplného dovedla zpátky k Dornově metodě pro psy.

Po prvním kurzu Dornovy metody jsem věděla, že tohle je správná cesta. Od té doby intenzivně studuji psí anatomii, fyziologii, patofyziologii a různé druhy manuálních technik, navštěvuji kurzy (seznam níže) a zdokonaluji své praktické dovednosti. 

Absolvovat kurz ale samozřejmě není všechno. Člověk si musí nabyté vědomosti a techniky upevňovat. Proto mi doma jako modelové posloužili všichni moji psi, psi z mých odchovů i psi mých kamarádů. Zároveň bylo nutné si ověřit, že dané metody dělám správně – k tomu sloužil pracovní seminář Dornovy metody a také supervize doporučeného terapeuta DM.

Po tomto "procesu" bylo možné začít navštěvovat kurzy DM jako asistent. Asistent především kontroluje účastníky kurzu, zda provádí jednotlivé hmaty správně, zároveň ale i stále zdokonaluje své vlastní znalosti. Výpis mých asistencí najdete níže.

Na podzim roku 2023 využívám poslední možnosti asistencí na kurzech Osteodynamiky®, kvůli obsazenosti jsem bohužel stihla jen první a poslední díl (na ten se chystám). Nově si budu správnou techniku provedení upevňovat pomocí supervizí doporučeného terapeuta OD.


Kurzy v Institutu zdraví zvířat:
 • Dornova metoda pro psy (Anatomie, princip, postupy a technika) – 3denní kurz
 • Pracovní seminář Dornovy metody (praxe, případy z praxe) – 2denní kurz
 • Osteodynamika®  1 (Fascie, anatomie, princip, postupy a techniky) – 3denní kurz
 • Osteodynamika®  2 (Fasciální řetězce, oběhový a lymfatický systém) – 3denní kurz 
 • Osteodynamika®  3 (Viscerální terapie) – 3denní kurz
 • Osteodynamika®  4 (Neurální manipulace) – 3denní kurz
 • Aplikovaná neurologie pro malá zvířata - 2denní kurz 
 • První pomoc pro psy – 1denní kurz
Ostatní:

 • Základy akupresury pro psy – online kurz (teorie, praxe)
 • Skrytá bolest u psů (teorie, online) + základy WEBB (praxe, online)
 • Proč můj pes kulhá? – webinář – MVDr. Dominika Bitomská
 • Hledání psího světa – Hlava ve vleku chemických událostí – webinář – SAR-DOG
 • Stres u psů a koček – webinář – MVDr. Dominika Bitomská

Asistence na kurzech:

Asistence na kurzech, kterých jsem se již zúčastnila, jsou (krom jiného – samotných zkoušek a supervize) povinné pro splnění podmínek pro udělení titulu Certifikovaný terapeut Osteodynamiky pro zvířata. Nestačí tedy jít jednou na kurz a složit zkoušku, proto je cesta za ním dlouhá a časově náročná.

 • Osteodynamika® 1  září 2023 – 3 dny
 • Dornova metoda říjen 2023 – 3 dny

Asistence na kurzu Dornova metoda pro psy
Asistence na kurzu Dornova metoda pro psy